Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel./fax (0-13) 43-631-87, 43-674-62

Kompendium wiedzy

1

Mapka

1

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Obchody Dnia Ziemi w Wołtuszowej.

W roku 2016  Dzień Ziemi w Polsce obchodzono pod hasłem „Palący Problem - niska emisja” szczególnie ważnym w kontekście coraz gorszej jakości „naszego” powietrza zanieczyszczanego przez przemysł, środki komunikacji i tzw. "niską emisję" czyli zanieczyszczenie powietrza przez gospodarstwa indywidualne. W wielu gospodarstwach dla potrzeb grzewczych wykorzystuje się mało efektywnych urządzenia (piece), w których często spala się surowce o niskiej jakości a nawet odpady.

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie zorganizował wspólnie z Nadleśnictwem Rymanów z udziałem 38 uczniów Szkoły Podstawowej w Odrzechowej. W programie była wspólna wędrówka po trasie ścieżki edukacyjno- przyrodniczej „Rymanów Zdrój" i ścieżką fitness w Leśnictwie Rymanów Zdrój, podczas której uczniowie poznali historię uzdrowiska Rymanów Zdrój i nieistniejącej już dziś wsi Wołtuszowa. W Leśnej Klasie Dydaktycznej zaznajomili się z tematyką leśną, tj. pracą leśnika, korzyściami jakie daje nam las, ale również zagrożeniami, jakie mogą w tym środowisku wystąpić.

Na trasie wędrówki dzieci korzystały z miejsc odpoczynku przy źródełkach wód mineralnych, Zbójeckiej Polanie i Zagrodzie Łemkowskiej. Uczniowie chętnie korzystali z ustawionych na ścieżce fitness urządzeń rekreacyjno- sportowych.                                    

Zaproponowany przez organizatorów program obchodów Dnia Ziemi zakładał ukazanie dzieciom korzyści i sposobów korzystania z darów natury w tym czystego powietrza oraz potrzebę zachowania i ochrony tych wartości.

  • Data aktualizacji: 2019-05-20 09:19
  • |
  • Licznik odwiedzin: 5 075 105