Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Konkurs ekologiczny w Szkole Podstawowej nr 10 w Rzeszowie.

W dniu 18 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Rzeszowie odbył się konkurs ekologiczny zorganizowany przez grupę uczniów z II LO w Rzeszowie. Realizują oni projekt społeczny „chloroplastic” w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich. Na początku wszyscy obejrzeli film, będący przypomnieniem wiadomości z warsztatów, prowadzonych w tej szkole 6 marca 2019  r. Następnie uczestnicy podzieleni na sześcioosobowe grupy rywalizowali w trzech konkurencjach. Były to: quiz ekologiczny, krzyżówka dotycząca ochrony środowiska oraz ćwiczenie dotyczące nazw, lokalizacji i logo parków narodowych w Polsce. Nagrodzone zostały trzy grupy, które otrzymały najwyższe wyniki. Oprócz tego wyróżniono osoby, które wykazywały się największą aktywnością. Nagrody ufundowane zostały m.in. przez sieć kin Helios oraz przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

  • Data aktualizacji: 2021-01-21 10:48
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 090 416