Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Za nami eliminacje w ramach IV etapu wojewódzkiego XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”,

Za nami eliminacje w ramach IV etapu wojewódzkiego XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, które odbyły się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. W zmaganiach konkursowych wzięły udział, wyłonione we wcześniejszych etapach, czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe województwa podkarpackiego: Szkoła Podstawowa im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej, Zespół Szkół nr 2 w Dukli, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. F. Blachnickiego w Jodłowej, Zespół Szkół w Lutowiskach, Szkoła Podstawowa w Wojtkowej, Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej, Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 r. / Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Narolu, Zespół Szkół w Krzywczy.

W tym etapie wojewódzkim uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań (10 pytań ogólnych przygotowanych przez ogólnopolskiego koordynatora konkursu Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych) i 15 pytań wojewódzkich przygotowanych przez pracowników Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie i Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu. Dodatkową konkurencją na tym etapie było rozpoznawanie gatunków objętych ochroną ścisłą i częściową roślin oraz zwierząt.

W ogólnej punktacji I miejsce w wojewódzkim etapie konkursu zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Dukli. Młodzież ta będzie reprezentować województwo podkarpackie na etapie ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w dniach 3-7 czerwca w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Pałac i Folwark Łochów.

II miejsce Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 r. / Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Narolu

III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej

IV miejsce – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej

V miejsce – Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

VI miejsce – Zespół Szkół w Lutowiskach

VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Wojtkowej

VIII miejsce – Zespół Szkół w Krzywczy

IX miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. F. Blachnickiego w Jodłowej.

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Pani Marii Kurowskiej - członek zarządu województwa, Pana Mariusza Trojana  - z-ca dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Łukasza Piroga - dyrektora Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz  Jerzego Wolskiego - dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu.

Nagrody były współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

  • Data aktualizacji: 2021-01-21 10:48
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 090 403