Parki Krosno

e-mail:
www:
Data wydruku: 2019-02-19 08:10:41

Aktualności

Ruszył portal Kamery – Bieszczady.pl.

Pomysłodawcami projektu są zapaleńcy, którzy uwielbiają kontakt z naturą na równi z nowinkami ze świata technologii. Obie pasje udało im się połączyć i zrealizować pomysł, który od dłuższego czasu zaprzątał ich głowy. 8 maja 2017 o godz. 10:00 poznaliśmy efekty ich wielomiesięcznej pracy.

Pomysł uruchomienia kamer w miejscu, które od lat fascynuje piękną przyrodą i ciekawą historią zrodził się kilkanaście miesięcy temu. Kamery-bieszczady.pl to portal stworzony z myślą zarówno o mieszkańcach Bieszczadów i okolic, miłośnikach dzikiej natury, jak turystów, których z roku na rok tutaj przybywa. „Bieszczady to niesamowicie urokliwy rejon. Występują tam rośliny i zwierzęta nie spotykane w żadnych innych rejonach Polski. Postanowiliśmy pokazać piękno tej magicznej krainy, które o każdej porze roku się zmienia.” – twierdzi Przemysław Szumski.

Po uruchomienia strony można podglądać kilka z najbardziej charakterystycznych bieszczadzkich lokalizacji: lotnisko szybowcowe w Bezmiechowej Górnej, kolejkę wąskotorową w Majdanie z jedynym w kraju jeżdżącym parowozem KP4, Jezioro Solińskie, czyli największy w Polsce sztuczny retencyjno-energetyczny zbiornik wodny, Zamek w Kamieńcu na pograniczu Korczyny i Odrzykonia, panoramę na Bukowe Berdo i Krzemień. Dzięki widokom online można oglądać zwierzęta, przyrodę, miejsca, a także dowiedzieć się o zbliżających się wydarzeniach, zapoznać się z informacjami z rejonu, poznać ludzi, przeczytać wywiady i obejrzeć zdjęcia.

5 Lokalizacji:

1) Bezmiechowa – lotnisko szybowcowe Politechniki Rzeszowskiej

2) Muczne – Centrum Promocji Leśnictwa

3) Majdan – stacja kolejki wąskotorowej

4) Zamek w Kamieńcu

5) Hotel Arłamów – panorama Bieszczad

Jako partner Projektu zapraszamy na stronę http://kamery-bieszczady.pl oraz do obejrzenia firmu http://www.facebook.com/kamerybieszczady/videos/266504657155573/