Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

"Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - znamy zwycięzców etapu wojewódzkiego.

W dniu 24 marca 2017 roku w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyły się eliminacje w ramach IV etapu XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W eliminacjach wzięły udział, wyłonione we wcześniejszych etapach, czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe województwa podkarpackiego z gimnazjów w: Gwoźnicy Górnej, Rudzie Różanieckiej, Narolu, Dukli, Lipie, Lutowiskach, Tarnawie Dolnej, Krzywczy i Sanoku. W tym etapie uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań (15 pytań ogólnych przygotowanych przez ogólnopolskiego koordynatora konkursu Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach) i 10 pytań wojewódzkich przygotowanych Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie i Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu. Dodatkową konkurencją na etapie wojewódzkim było rozpoznawanie gatunków objętych ochroną ścisłą i częściową roślin oraz zwierząt.

Zwycięzcą tego etapu została drużyna z Zespołu Szkół w Gwoźnicy Górnej zdobywając (254 pkt).

II miejsce - drużyna z Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 r. w Narolu (243 pkt).

III miejsce - drużyna z Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku (215 pkt).

IV miejsce - drużyna z Zespołu Szkół w Krzywczy (207 pkt).

V miejsce - drużyna z Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej (192 pkt).

VI miejsce - drużyna z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej (176 pkt).

VII miejsce - drużyna z Gimnazjum w Lutowiskach (132 pkt).

VIII miejsce - drużyna z Gimnazjum w Zespole Szkół im. Szarych Szeregów w Lipie  (109 pkt).

IX miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Nr 2 w Dukli (104 pkt).

Drużyna z Zespołu Szkół w Gwoźnicy Górnej będzie reprezentować województwo podkarpackie w V etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w czerwcu br. w Kielcach.

Wszystkie zespoły otrzymały okolicznościowe upominki z rąk wicemarszałek Marii Kurowskiej, Andrzeja Kuliga  - dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Łukasza Piroga - dyrektora Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz  Jerzego Wolskiego - dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu.

  • Data aktualizacji: 2021-03-01 11:52
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 202 577