Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Warsztaty fotograficzne.

W dniach 13-15 czerwca 2018 r. uczniowie klasy III kierunku fototechnik i technik cyfrowych procesów graficznych w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie uczestniczyli w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Współpraca z młodzieżą ma na celu rozbudzanie i uwrażliwianie na piękno i bogactwo  otaczającej nas przyrody, którą warto zarejestrować w obiektywie aparatu fotograficznego. Tym razem celem  foto wyprawy był Park Krajobrazowy Doliny Sanu. 

13 czerwca po zajęciach uczniowie pod opieką nauczycieli przedmiotów fotograficznych wyruszyli
w stronę Bieszczadów by po ok. 3 godzinach dotrzeć do miejsca zakwaterowania do hotelu
w miejscowości Zatwarnica.

Na wieczornym spotkaniu z opiekunami przedstawione zostały walory historyczne i przyrodnicze Parku Krajobrazowego Doliny Sanu oraz plan kolejnych dni warsztatów. 

W drugi dzień młodzież z zapałem wyruszyła na fotograficzne łowy doliną potoku Hylaty, po drodze zwiedzając Bojkowską chatę, przekształconą w muzeum, w którym umieszczone zostały eksponaty związane z kulturą i życiem jej mieszkańców. Podążając dalej ścieżką przyrodniczo-historyczną młodzież dotarła  do urokliwego wodospadu „Szepit”. Po pierwszych zachwytach młodzi fotografowie stanęli przed wyzwaniem jak sprostać trudnym warunkom fotograficznym jakie przed nimi postawiła przyroda. Każdy z uczestników starał się  uwiecznić jego białe spienione wody w otoczeniu ciemnych porośniętych mchem głazów. 

W kolejnych godzinach mimo niesprzyjającej pogody młodzież odbyła długą  wyprawę doliną Sanu podziwiając otaczającą przyrodę. 

Po plenerowych zmaganiach z przyrodą pełni wrażeń i z setkami zdjęć powrócili do Krosna.

Po obróbce fotograficznej zdjęcia zostaną przekazane dla Zespołu i wykorzystane do przygotowania wystawy.

  • Data aktualizacji: 2021-03-01 11:52
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 202 559