Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Dzień Pszczół z Nadleśnictwem Rymanów i Kołem Polskiego Związku Pszczelarskiego w Krośnie

W dniu 20 maja 2021 roku pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez Nadleśnictwo Rymanów i Koło Polskiego Związku Pszczelarskiego w Krośnie z okazji  Światowego Dnia Pszczół, które dobyło się w Odrzechowej.

Spotkanie takie odbyło się w "lesie pszczelarskim" już po raz czwarty.

Tego dnia przeprowadzono w pasiece przegląd uli, który wykazał, że mimo, iż wszystkie rodziny pszczele przezimowały, to niestety wiosenne anomalia pogodowe mocno osłabiły roje. Później odbyły się merytoryczne dyskusje, po których wszyscy zebrani udali się na sadzenie krzewów miododajnych m. in.  jarzębin, kruszyn, bzów i głogów. Następnie na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" posadzono sześć dereni jadalnych.

Przedstawiciele poszczególnych instytucji  mieli również okazję przedstawić w krótkich wystąpieniach w jaki sposób powiązani są
z pszczelarstwem, a także odwiedzili  fragmenty lasu, gdzie w poprzednich latach posadzono rodzime gatunki drzew i krzewów miododajnych i tzw.  lipowy „krąg mocy”.

 

  • Data aktualizacji: 2021-06-17 14:47
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 652 517