Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...
Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...
W wyniku wspólnej inicjatywy Gminy Korczyna, Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz Nadleśnictwa Kołaczyce utworzona została ścieżka przyrodnicza do „Wodospadu Trzy Wody” w Komborni zlokalizowana na terenie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Ścieżka swój bieg rozpoczyna obok przejściowego składu drewna Kombornia, gdzie umieszczona została tablica informacyjna z ogólnymi informacjami o trasie ścieżki oraz wyznaczonych na niej trzech przystankach.
Ścieżka przyrodnicza „Przy zamku Kamieniec" położona jest na terenie Czarnorzecko – Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego i przebiega przez osobliwe pod względem przyrodniczym zbiorowiska leśne w południowo-zachodniej części Pogórza Dynowskiego. Ścieżkę utworzono w celu udostępnienia dla edukacji i turystyki cenne przyrodniczo i kulturowo okolice zamku Kamieniec.
Ścieżka przyrodniczo - edukacyjna „Prządki – Zamek Kamieniec” położona jest na terenie Czarnorzecko – Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego w odległości ok. 8 km od Krosna, łączy dwie największe atrakcje Pogórza Dynowskiego: rezerwat przyrody „Prządki im. prof. Henryka Świdzińskiego” i zamek Kamieniec. Swój bieg rozpoczyna z parkingu pod „Prządkami”, gdzie ustawiona została tablica z ogólnymi informacjami o trasie ścieżki oraz wyznaczonych na niej 6 przystankach, na których umieszczono tablice z ciekawymi informacjami nt. przyrody, lasów, prehistorii i geologii.
Pogórzańska trasa rowerowa prowadzi częściowo przez tereny zamieszkiwane dawniej przez tzw. Zamieszańców. Byli to Rusini wyznania greckokatolickiego, tworzący odosobnioną grupę etniczną. Bliskość polskich wiosek i odcięcie Zamieszańców od Łemków spowodowały, że ludność ta znalazła się pod dużym wpływem kultury polskiej. Po zakończeniu II wojny światowej mieszkańcy Rzepnika, Węglówki, Czarnorzek, Oparówki, Pietruszej Woli, Krasnej i Bonarówki zostali wysiedleni, a ich kultura uległa zniszczeniu.
Przy zamku Kamieniec rozpoczyna się popularny szlak rowerowy „Wokół Kamieńca i Prządek”. Trakt został stworzony przede wszystkim z myślą o miłośnikach kolarstwa górskiego i prowadzi częściowo przez drogi asfaltowe. Prowadzi m.in. na najwyższy szczyt w Parku, czyli 585-metrową Suchą Górę. Pokonujących szlak cieszą przez większość jego odcinków wspaniałe panoramy Beskidu Niskiego i Dołów Jasielsko-Sanockich.