Parki Krosno

e-mail:
www:
Data wydruku: 2021-02-25 20:21:26

Aktualności

Za nami eliminacje w ramach IV etapu wojewódzkiego XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”,

Za nami eliminacje w ramach IV etapu wojewódzkiego XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, które odbyły się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. W zmaganiach konkursowych wzięły udział, wyłonione we wcześniejszych etapach, czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe województwa podkarpackiego: Szkoła Podstawowa im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej, Zespół Szkół nr 2 w Dukli, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. F. Blachnickiego w Jodłowej, Zespół Szkół w Lutowiskach, Szkoła Podstawowa w Wojtkowej, Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej, Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 r. / Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Narolu, Zespół Szkół w Krzywczy.

W tym etapie wojewódzkim uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań (10 pytań ogólnych przygotowanych przez ogólnopolskiego koordynatora konkursu Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych) i 15 pytań wojewódzkich przygotowanych przez pracowników Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie i Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu. Dodatkową konkurencją na tym etapie było rozpoznawanie gatunków objętych ochroną ścisłą i częściową roślin oraz zwierząt.

W ogólnej punktacji I miejsce w wojewódzkim etapie konkursu zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Dukli. Młodzież ta będzie reprezentować województwo podkarpackie na etapie ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w dniach 3-7 czerwca w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Pałac i Folwark Łochów.

II miejsce Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 r. / Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Narolu

III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej

IV miejsce – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej

V miejsce – Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

VI miejsce – Zespół Szkół w Lutowiskach

VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Wojtkowej

VIII miejsce – Zespół Szkół w Krzywczy

IX miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. F. Blachnickiego w Jodłowej.

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Pani Marii Kurowskiej - członek zarządu województwa, Pana Mariusza Trojana  - z-ca dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Łukasza Piroga - dyrektora Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz  Jerzego Wolskiego - dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu.

Nagrody były współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.