Kompendium wiedzy

Kompendium wiedzy o Parkach

Mapka

Mapka

Przyroda

Grafika przyrodyOgromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Grafika rezerwatówRozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

W roku szkolnym 2013/2014 Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie włączył się w współorganizację konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który kierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i przebiega w dwóch częściach: wojewódzkiej (cztery etapy: szkolny, gminny, parkowy, wojewódzki) i ogólnopolskiej (piąty etap). Celem konkursu jest wzbudzenie zamiłowania oraz szacunku do przyrody a także motywowanie aktywnych postaw na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego.

W dniu 2 kwietnia 2014 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, młodzież gimnazjalna z sześciu parków krajobrazowych położonych w województwie podkarpackim przystąpiła do IV wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu reprezentowany był przez uczniów z Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Narolu, z Gimnazjum Nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku oraz z Publicznego Gimnazjum w Krzywczy. Przedstawicielami Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie była młodzież z Publicznego Gimnazjum Nr 1 we Frysztaku, z Gimnazjum Nr 1 w Cisnej i z Zespołu Szkół Publicznych w Tylawie. Uczestnikami IV etapu były 4-osobowe drużyny, reprezentujące poszczególne gimnazja, które odpowiadały na pytania testowe, z zakresu ochrony przyrody, ekologii, ochrony środowiska i wiedzy o parkach krajobrazowych województwa podkarpackiego oraz na pytania praktyczne związane z rozpoznawaniem gatunków roślin i zwierząt.

Największą ilość punktów w wojewódzkim etapie konkursu uzyskali uczniowie z Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Narolu. Drugie miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum Publicznego Nr 1 we Frysztaku a trzecie przedstawiciele Publicznego Gimnazjum w Krzywczy.
Zwycięzcy IV etapu – wojewódzkiego, będą reprezentować Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Podkarpackiego w ogólnopolskim etapie konkursu - „Finał Finałów”, który odbędzie się 26 – 30 maja 2014 roku na terenie Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Atrakcje

Grafika atrakcje

Multimedia

 do góry
rolex https://www.replicauhren.to will be the special heart and soul regarding specialist information and also talent. de.wellreplicas.to is world-famous for its grand complications and luxury watches. https://www.orologireplica.to/ for sale in usa high-performance steel ring are positioned between crystal clear glass along with the event returning cover up. https://www.redditwatches.com/ with fast shipping worldwide and 1 year warranty on all watches. design inspiration of the new women?ˉs wherewatches comes from the star ¨c large star.