Kompendium wiedzy

Kompendium wiedzy o Parkach

Mapka

Mapka

Przyroda

Grafika przyrodyOgromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Grafika rezerwatówRozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

XV edycja konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”- wyniki etapu parkowego.

W dniu 15 stycznia 2016 roku odbył się III etap (parkowy) ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, którego celem było wyłonienie najlepszych drużyn reprezentujących trzy parki krajobrazowe administrowane przez Zespół. Uczniowie mieli do rozwiązania test złożony z 25 pytań, 15 z nich to pytania ogólne obejmujące wiedzę z zakresu biologii i geografii, zaś 10 pytań dotyczyło pięciu parków krajobrazowych zarządzanych przez Zespół. Ocena końcowa drużyny była sumą punktów poszczególnych jej członków.

W obrębie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego w siedzibie Nadleśnictwa Strzyżów rywalizowała młodzież ze szkół: Gimnazjum Publiczne Nr 1 we Frysztaku, Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Gwoźnicy Górnej, Gimnazjum Publiczne w Zespole Szkół w Wysokiej Strzyżowskiej, Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej, Gimnazjum w Zespole Szkół w Domaradzu, Gimnazjum w Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu. Zwyciężyła drużyna z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Gwoźnicy Górnej zdobywając łącznie 143 pkt.

Na terenie Ciśniańsko-Wetlińskigo Parku Krajobrazowego w siedzibie Nadleśnictwa Baligród w zmaganiach konkursowych uczestniczyliuczniowie z Gimnazjum w Tarnawie Dolnej, Zespołu Szkół w Komańczy, Zespołu Szkół w Cisnej oraz Publicznego Gimnazjum w Mchawie. Do dalszego etapu IV (wojewódzkiego) przeszła drużyna z Gimnazjum w Tarnawie Dolnej otrzymując 147 pkt.

W siedzibie Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie spotkały się drużyny reprezentujące Jaśliski Park Krajobrazowy: Zespół Szkół nr 2 w Dukli oraz Zespół Szkół w Krempnej. Zdobywając w sumie 121 pkt. zwyciężyła drużyna reprezentująca Zespół Szkół w Krempnej.

Laureaci etapu parkowego wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który odbędzie się w dniu 18 marca 2016 r. w Urzędzie Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy pracownikom Nadleśnictw: Baligród i Strzyżów za zorganizowanie konkursu oraz przeprowadzenie dla młodzieży edukacji przyrodniczej.

Załączniki:

Atrakcje

Grafika atrakcje

Multimedia

 do góry