Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

VI Rajd Ekoturystyczny „Pieczonego Ziemniaka”.

21 października 2016 r. na terenie Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego został zorganizowany przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie VI Rajd Ekoturystyczny „Pieczonego Ziemniaka”. Uczestnikami wędrówki była młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 w Dukli. W związku z deszczową pogodą wcześniej zaplanowana trasa uległa zmianie. Trudniejszy szlak z Bukowca przez Korbanię do Łopienki zamieniono na przejście pętli od Jeziorka Bobrowego pod Chryszczatą, a następnie do wiaty w dolinie potoku  Rabe.  Przy ognisku zakończono rajd, tradycyjnie jak może wskazywać jego nazwa pieczeniem ziemniaków. Na podsumowanie młodzież wzięła udział w konkursie drużynowym o poznanym terenie. Po zaciętej walce pomiędzy przedstawicielami liceum i gimnazjum oraz dogrywce zapadł wynik remisowy wskazujący na dużą wiedzę młodzieży z zakresu ochrony przyrody i ekologii. Reprezentanci szkół zostali nagrodzeni, a pozostali uczestnicy otrzymali drobne gadżety od Zespołu i Nadleśnictwa Baligród oraz okolicznościowe plakietki.

  • Data aktualizacji: 2021-03-01 11:52
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 202 555