Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Etap gminny XVI edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

W dniu 9 grudnia 2016 r. na terenie trzech parków krajobrazowych administrowanych przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie odbył się etap gminny XVI edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie organizowanym dla gimnazjów udział wzięli zwycięzcy etapu szkolnego z 15 szkół położonych na terenie gmin: Dukla, Strzyżów, Frysztak, Brzostek i Zagórz. W etapie tym najlepsi okazali się reprezentanci z: Gimnazjum Publicznego nr 1 w Miejskim Zespole Szkół w Strzyżowie, Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku, Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku, Zespołu Szkół Nr 2 w Dukli, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej i to oni wezmę udział w kolejnym etapie.  Wraz z nimi rywalizować będą zwycięzcy rozgrywek szkolnych ze szkół z gmin, na terenie których znajduje się tylko jedno gimnazjum.

Uczestnicy etapu parkowego w późniejszym terminie zostaną powiadomieni o dokładnym czasie i miejscu przeprowadzenia konkursu.

  • Data aktualizacji: 2021-03-01 11:52
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 202 647