Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Warsztaty fotograficzne na terenie Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego.

W dniach 12-14 czerwca br. na terenie Ciniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego odbyły się warsztaty fotograficzne dla uczniów z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie. Grupa 18 osób pod opieką Pana Artura Kuligi i Pani Ewy Wajs przez 3 dni miała okazję uwieczniać piękno przyrody Parku. Warsztaty rozpoczęły się prezentacją multimedialną dotyczącą Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Baligród. W kolejnych dniach wędrówki po terenie, grupa miała okazję poznać walory przyrodnicze, turystyczne oraz kulturowo-historyczne terenu Parku oraz Nadleśnictwa Baligród korzystając z merytorycznej wiedzy pracownika nadleśnictwa Pani Ewy Wydrzyńskiej-Sceliny. Podsumowaniem pleneru była wizyta w Nadleśnictwie Baligród na pokazie diaporamy. Organizatorem warsztatów fotograficznych był Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Z powstałych w trakcie warsztatów prac przygotowana zostanie przenośna wystawa fotograficzna oraz diaporama podsumowująca dotychczasowe warsztaty.

  • Data aktualizacji: 2021-03-01 11:52
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 202 593