Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Noc z nietoperzami w Czarnorzekach.

Noc Nietoperzy 1
Noc Nietoperzy 2
Noc Nietoperzy 3

W dniu 29 września 2017 roku odbyła się XIV Noc Nietoperzy w Czarnorzekach, pod hasłem: „Poznajemy nietoperze”. Imprezę rozpoczęło VIII Międzynarodowe Sympozjum na temat: „Obiekty sakralne w ochronie zwierząt - przyszłość i teraźniejszość” w Dworku Szeptyckich w Korczynie. Następnie, w Domu Ludowym w Czarnorzekach, odbyło się spotkanie edukacyjne z przyjaciółmi nietoperzy, młodzieżą i nauczycielami, podczas którego przedstawiono wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego pod hasłem: „Nietoperze liczą na nas” oraz zaprezentowano wystawę kilkuset prac przesłanych przez młodych twórców. W trzeciej, wieczornej  części  imprezy, przedstawiciel  Zespołu poprowadził uczestników po trasie ścieżki przyrodniczej z parkingu w Czarnorzekach do „Sztolni nad Czają” z zamiarem obserwacji nietoperzy. Spotkanie podsumowano przy ognisku na posesji Państwa Czajów (przyjaciół ochrony przyrody i nietoperzy) w Czarnorzekach. 

  • Data aktualizacji: 2021-03-01 11:52
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 202 631