Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Szkolenie z zielarstwa dla seniorów.

W dniu 25 października br. w sali edukacyjnej Zespołu odbyła się prelekcja „Zioła w gospodarstwie – tradycyjne uprawy i zastosowanie w gospodarstwie domowym” poprowadzona przez Panią dr inż. arch. kraj. Martę Pisarek z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Uczestnikami spotkania byli podopieczni z Gminnego Klubu Seniora w Dukli i Domu Dziennego Pobytu w Dukli, którzy w szerszym znaczeniu zapoznali się z różnymi aspektami zielarstwa. Prowadząca szkolenie przybliżyła znaczenie ziół, ich podział oraz rolę, jaką odgrywają w tradycji i kulturze. Głównym celem szkolenia było poznanie zasad stosowania ziół w celach terapeutycznych, zdrowotnych i kosmetycznych oraz zwiększenie aktywności i uczestnictwa osób starszych w życiu społecznym.

Natura jest największą skarbnicą zdrowia – tylko od naszej wiedzy zależy, czy skorzystamy z dobrodziejstwa ziół, będących na wyciągnięcie ręki.

  • Data aktualizacji: 2021-07-23 07:51
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 836 332