Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Rozstrzygnięto etap gminny XIX edycji konkursu ogólnopolskiego "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".

W dniu 16 grudnia 2019 r. na terenie trzech parków krajobrazowych administrowanych przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie odbył się etap gminny XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie organizowanym dla uczniów klas VII, VII i VIII szkoły podstawowej z gmin, które wchodzą w skład parków krajobrazowych i ich otulin udział wzięli zwycięzcy etapu szkolnego z 24 szkół położonych na terenie gmin: Dukla, Strzyżów, Wielopole Skrzyńskie, Brzostek, Jasienica Rosielna, Niebylec, Haczów i Solina. Laureaci etapu gminnego rywalizować będą z uczniami ze szkół, którzy automatycznie (ze względu na występowanie tylko jednej placówki na terenie gminy) awansowali do etapu parkowego, który odbędzie się w dniu 9 stycznia 2020 roku. W etapie trzecim pytania parkowe będą obejmować zakres wiedzy z 5 parków krajobrazowych nadzorowanych przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

  • Data aktualizacji: 2021-07-23 07:51
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 836 289