Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

XVII Nocy Nietoperzy pod hasłem „Nietoperz Przyjaciel Człowieka”.

W dniu 25 września 2020 roku w Domu Ludowym Czarnorzekach odbyła się XVII Noc Nietoperzy. Podczas edukacyjnego spotkania z młodzieżą, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi wykłady związane z nietoperzami wygłosili prof. dr hab. Bronisław W. Wołoszyn, naukowiec z Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, dr Katarzyna Miłek  i dr Edward  Marszałek   z  Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych   w Krośnie.  W trakcie spotkania otwarto wystawę „ Świat Nietoperzy”, rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Nietoperz dla się lubić” i wręczono nagrody oraz wyróżnienia. W części plenerowej uczestnicy Nocy Nietoperzy przeszli trasami turystycznymi do jednego z obiektów stanowiska dokumentacyjnego „Sztolnie w Czarnorzekach” -„Sztolni nad Czają I”, gdzie symbolicznie zamknięto sztolnię na czas trwania zimy, a następnie odbyła się dyskusja panelowa i rozmowy indywidualne przy ognisku zorganizowanym na posesji Państwa Czajów. Organizatorami Podkarpackiej Nocy Nietoperzy byli: Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Gmina Korczyna, Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie i Lasy Państwowe oraz GOK w Korczynie.          

  • Data aktualizacji: 2021-07-23 07:51
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 836 189