Kompendium wiedzy

Kompendium wiedzy o Parkach

Mapka

Mapka

Przyroda

Grafika przyrodyOgromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Grafika rezerwatówRozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

W imieniu Zarządu Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce pragniemy przekazać wiadomość kierowaną do wszystkich naszych partnerów, szkół oraz zainteresowanych osób i instytucji. Tej wiosny grupa naukowców i obserwatorów przyrody z całej Europy zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w największej jak do tej pory kampanii obserwacyjnej pierwiosnków lekarskich „Looking for Cowslips". Pomysł na ogólnoeuropejskie obserwacje kwiatów pierwiosnka lekarskiego (Primula veris L.) wywodzi się z popularnonaukowej kampanii, która rozpoczęła się w 2019 roku w Estonii, w ramach której obywatelscy naukowcy przyjrzeli się kwiatom ponad 200 000 osobników. Kampania dostarczyła nowych informacji zarówno w zakresie badań stosowanych, jak i podstawowych.

(1) Obecnie Polska strona internetowa jest już gotowa do użytku i udostępniania https://nurmenukk.ee/pl. Wpisanie www.cowslip.science w pasku menu powinno również prowadzić bezpośrednio do polskiej strony internetowej, gdy obserwator jest w Polsce.

(2) Animacja w języku polskim jest dostępna na stronie otwierającej polskiej strony internetowej oraz w serwisie YouTube https://www.youtube.com/watch?v=Kg1YAdprcl4

(3) Starajmy się utrzymywać stały przepływ wiadomości i postępów kampanii w mediach społecznościowych - FacebookuTwitterze i Instagramie, które można udostępniać i śledzić. Zachęcajmy również do przesyłania zdjęć pierwiosnków lub robienia tego samodzielnie, aby śledzić, gdzie obecnie w Europie rozpoczęło się już kwitnienie. Zachęcajmy także do publikowania postów i oznaczania kampanii tagami. Pamiętajmy, aby używać również hashtagu #lookingforcowslips abyśmy mogli później znaleźć posty. Przykładowo: „Nadeszła wiosna! Wyjdź na zewnątrz i znajdź pierwiosnki! Tej wiosny w całej Europie odbywa się inicjatywa naukowa i możesz być jej częścią! To proste: wyjdź, znajdź pierwiosnki, wyślij informacje na www.cowslip.science i wnieś swój wkład w naukę. A wszystko to w pięknym otoczeniu wiosny! Należy pamiętać o lokalnych ograniczeniach dotyczących Covid-19. #cowslips #lookingforcowslips #citizenscience "
 
(4) Został już przygotowany komunikat prasowy w języku angielskim https://drive.google.com/drive/folders/19qpsGvg9sa_ZL5rzxr4zHadjpNwFUxX4?usp=sharing, który zostanie oficjalnie udostępniony w dniu 26 kwietnia. Tekst może być używany, tłumaczony i dostosowywany do lokalnego kontekstu oraz rozpowszechniany w lokalnych ogłoszeniach, wykorzystując lokalne informacje kontaktowe i logo partnerów.

Atrakcje

Grafika atrakcje

Multimedia

 do góry
rolex https://www.replicauhren.to will be the special heart and soul regarding specialist information and also talent. de.wellreplicas.to is world-famous for its grand complications and luxury watches. https://www.orologireplica.to/ for sale in usa high-performance steel ring are positioned between crystal clear glass along with the event returning cover up. https://www.redditwatches.com/ with fast shipping worldwide and 1 year warranty on all watches. design inspiration of the new women?ˉs wherewatches comes from the star ¨c large star.