Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy

 • Ścieżka widokowa "Sine Wiry"

  Ścieżka widokowa "Sine Wiry" znajduje się na terenie Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego, zaczyna się w pobliżu stojącej tuż przy drodze okrągłej "wiaty" z miejscem na ognisko. Obok znajdują się tablice z regulaminem ścieżki oraz schemat trasy i profil podłużny rzeki Wetlina na długości 32 km, ukazujący spadek z 1200 m n.p.m. do 450 m n.p.m. Prowadzi ona do "właściwych", dających rezerwatowi nazwę Sinych Wirów. 

 • Ścieżka "Gołoborze"

  Ścieżka do rezerwatu "Gołoborze" prowadzi przez Rabski Potok  do punktu z którego można obserwować gołoborze, czyli rumowisko skalne, na które stopniowo wkracza roślinność. Na kamieniach oraz pomiędzy nimi można zaobserwować liczne porosty oraz mchy. 

 • Międzynarodowa Leśna Ścieżka "Udava - Solinka"

  Międzynarodowa Leśna ścieżka Dydaktyczna Udava – Solinka  powstała w wyniku inicjatywy leśników słowackich i polskich, którym przyświecała idea zaprezentowania najciekawszych fragmentów bieszczadzkich lasów po obu stronach łuku Karpat. Cała ścieżka składa się z trzech odcinków.  Pierwszym jest odcinek Osadne-Balnica o długości trasy ok. 2,5 km na terenie Słowacji. 

 • Lasumiła - ścieżka przyrodnicza do najgrubszej polskiej jodły.

  Ścieżka prowadzi do najgrubszej w Polsce jodły - Lasumiła, która ma 519 cm obwodu pnia i 35 m wysokości. W  miejscowości Jabłonki jest ustawiony witacz, wskazujący miejsce gdzie znajduje się ścieżka, która rozpoczyna się przy stawach na Jabłonkach. Trasa ścieżki początkowo biegnie drogą leśna i po 1 km skręca w prawo. Po przejściu odległości około 500 m ścieżką prowadzącą przez las docieramy do najgrubszej jodły. Lasumiła rośnie w masywie Łopiennika na terenie Nadleśnictwa Baligród - Leśnictwo Jabłonki.

Strona 3 z 4
 • Data aktualizacji: 2021-02-26 10:17
 • |
 • Licznik odwiedzin: 7 191 716