Mapka

Mapka

Przyroda

Grafika przyrodyOgromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Grafika rezerwatówRozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Galeria

Szlaki turystyczne:

Szlak niebieski – biegnie z Dębicy przez Grudną Górną, Berdechów, pasmo Klonowej Góry, grzbiet Barda i Chełmu, Chytrówkę i Wiśniową. Z Wiśniowej przez Jazową szlak wyprowadza na długi zalesiony grzbiet pasma Jazowej, przechodząc przez Herby oraz Czarnówkę. Następnie schodzi do Rzepnika na wysokości dawnej cerkwi i prowadzi do górnej części wsi. Stąd kieruje się do przysiółka Wólka, biegnie przez Polanę i wchodzi na Królewską Górę (gdzie łączy się ze szlakiem zielonym), a następnie kieruje się do ruin zamku Kamieniec.

Szlak zielonyprowadzi ze Strzyżowa na grzbiet Brzeżanki, a stąd przez Bonarówkę na pasmo Czarnego Działu. Następnie przez wieś Węglówka  podąża na Królewską Górę (gdzie łączy się ze szlakiem niebieskim) i biegnie do Podzamacza na wzgórze Kamieniec z ruinami zamku. Od ruin zamczyska szlak prowadzi do Korczyny i przez wzgórze Korona dochodzi do Krosna.

Szlak żółty– prowadzi z Kołaczyc, na terenie parku przebiega przez Gogołów, Hutę Gogołowską, Bardo i dalej do Czudca.

Szlak zielony – z Frysztaka przez góry Kamienna i Bardo do Brzezin i dalej do Ropczyc.

Szlak czarny – biegnie z Czudca przez Babicę, Połomię i Godową na grzbiet Brzeżanki, gdzie łączy się ze szlakiem zielonym.

Szlak czarny – biegnie z kulminacji Czarnego Działu (od styku ze szlakiem zielonym) przez Węglówkę, Suchą Górę, Czarnorzeki, na Podzamcze gdzie ponownie łączy się ze szlakiem zielonym.

Trasy rowerowe:

  •       Strzyżów – Brzeżanka – Wysoka Strzyżowska
  •       Strzyżów – Brzeżanka – Bonarówka – Godowa

(informacje www.pogorze.pl)

  •       Frysztak - Pułanki - Cieszyna - Stępina - Huta Gogołowska - Gogołów - Glinik Średni – Frysztak

(informacje www.frysztak.pl)

  •       Wokół „Kamieńca” i „Prządek”: Korczyna – zamek „Kamieniec” – Sucha Góra – Czarnorzeki – Dział – Kombornia – Korczyna
  •       Śladami Zamieszańców: Odrzykoń – Bratkówka – Wólka – Rzepnik – Węglówka – Odrzykoń

(informacje www.parkikrosno.pl)

Atrakcje

Grafika atrakcje

Multimedia

 do góry
rolex https://www.replicauhren.to will be the special heart and soul regarding specialist information and also talent. de.wellreplicas.to is world-famous for its grand complications and luxury watches. https://www.orologireplica.to/ for sale in usa high-performance steel ring are positioned between crystal clear glass along with the event returning cover up. https://www.redditwatches.com/ with fast shipping worldwide and 1 year warranty on all watches. design inspiration of the new women?ˉs wherewatches comes from the star ¨c large star.