Liczba odsłon: 10009204

Przyroda

Grafika przyrodyOgromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

Grafika rezerwatówRozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

V Bieszczadzki Bieg Narciarski Szlakiem Kolejki Leśnej "Z Kijem do Niedźwiedzia".

W sobotę, 7 stycznia odbył się V Bieszczadzki Bieg Narciarski Szlakiem Kolejki Leśnej „Z Kijem do Niedźwiedzia”. Trasa wiodła z Woli Michowej do Żubraczego. Uczestnicy, których na starcie stanęło 113 mieli do wyboru odcinki liczące 12 lub 24 km.

Trasa biegu, który rozpoczął się o godzinie 9:30 przebiegała torowiskiem bieszczadzkiej ciuchci z Woli Michowej przez Maniów, dalej doliną rzeki Solinka przez dawne wsie Balnica i Solinka do Żubraczego.

Zwycięzcami na trasie 24 km zostali Damian Ciborowski z Jasła oraz Gleń Robert z Jedlicza, obaj z czasem 1:47:35. Walka pomiedzy tymi zawodnikami toczyła się do ostatnich metrów i obaj zawodnicy przekroczyli linię mety w tym samym czasie. Trzecie miejsce na tym dystansie zajął Piort Smolak z Nowego Żmigrodu z czasem 1:47:59

Wśród kobiet na dystansie 24 km zwyciężyła Iwona Kocoń z miejscowości Ujsoły z czasem 2:10:22, która w nagrodę otrzymała puchar Dyrektora Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

Najstarszymi uczestnikami biegu byli Krystian Ignas z Rzeszowa oraz Janina Mikołajczyk z Łodzi, którzy zwyciężyli w kategorii nestorów.

Najmłodsi zaś uczestnicy to dziewięcioletni Igor Krawiec z Dołżycy oraz jego rówieśniczka Roksana Ciborowska z Jasła.

Każdy z uczestników otrzymał z rąk organizatorów pamiątkowy okolicznościowy medal oraz dyplom. Wszystkim zwycięzcom w swoich kategoriach wręczono nagrody rzeczowe.

Imprezie towarzyszyła miła atmosfera, dobra organizacja i bardzo sprawny przebieg.