Kompendium wiedzy

Kompendium wiedzy o Parkach

Mapka

Mapka

Przyroda

Grafika przyrodyOgromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Grafika rezerwatówRozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

XXII akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015” pn. „CZYSTE ŚRODOWISKO-NAJLEPSZE UZDROWISKO” - etap I.

Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wójt Gminy Horyniec-Zdrój, Nadleśnictwo Lubaczów wspólnie z  Zespołem Parków Krajobrazowych w Przemyślu i Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie ma przyjemność zaprosić do wspólnej XXII akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015” o zasięgu wojewódzkim pn.CZYSTE ŚRODOWISKO-NAJLEPSZE UZDROWISKO”w dniu 25 września 2015 roku w Horyńcu-Zdroju.

Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę? Promujmy „nieśmiecenie” i odpowiedzialną turystykę!

„Wyprawa - poprawa” – pod takim hasłem ruszyła w Polsce tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna nam będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.

Tegoroczna edycja przez nas organizowanej akcji będzie przebiegać dwuetapowo:

I etap – konkursy:

-     literacki w formie: wiersza, opowiadania lub bajki;

-     plastyczny w formie afisza.

Uczestnikami konkursów będą uczniowie szkół podstawowych z terenu działania obu ww. Zespołów a tematyka związana będzie z ochroną środowiska, segregacją odpadów i możliwością wykorzystania surowców wtórnych.

Po ocenie prac przez Komisję złożoną z organizatorów akcji zostaną wyłonione najlepsze z nich, które będą nagrodzone i zostaną zaprezentowane przez ich autorów podczas podsumowania akcji w sali „Uzdrowiska Horyniec” Sp. z o.o. 37-620 Horyniec-Zdrój, ul. Sanatoryjna 3.   

II etap - lokalna akcja „Sprzątanie Świata 2015” wspólnie z organizatorami – zakończona ogniskiem z konkursami. Lokalną akcją - sprzątaniem - zostanie objęty teren wokół zalewu w Horyńcu-Zdroju, a uczestniczyć w niej będzie młodzież z miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjalnej, laureaci konkurów oraz zaproszeni goście.

W związku z powyższym zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w KONKURSACH o tematyce związanej z gospodarką odpadami według załączonych regulaminów (załącznik nr 1, załącznik nr 3) i zgłoszenie udziału na załączonych formularzach (załącznik nr 2, załącznik nr 4).

                                     

Załączniki:

Atrakcje

Grafika atrakcje

Multimedia

 do góry