Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Leśne fotografie 2016.

W dniu 8 lutego 2017 r. w czytelni głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyło się  otwarcie wystawy pokonkursowej oraz  uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom  konkursu „Leśne fotografie 2016”. Wystawa była podsumowaniem XVI edycji konkursu Leśne Fotografie organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Oddziałem TVP Rzeszów i redakcją tygodnika Nowe Podkarpacie. Laureaci odebrali statuetkę z wizerunkiem św. Franciszka autorstwa Macieja Syrka. W trakcie spotkania swoje zdjęcia z Puszczy Sandomierskiej zaprezentował laureat pierwszej nagrody Zbigniew Kożuchowski z Kolbuszowej. Na zakończenie został wyemitowany film „Skarby i spektakle podkarpackiej przyrody” zrealizowany przez Jacka Szarka z TVP Rzeszów. W spotkaniu wzięli udział radni samorządowi oraz zaproszeni goście w tym pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

  • Data aktualizacji: 2021-03-01 11:52
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 202 634