Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Wielki Dzień Pszczół w siedzibie Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

W dniu 1 sierpnia, odbyła się w bazie terenowej znajdującej się przy siedzibie Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Dukli impreza promująca Wielki Dzień Pszczół. Do współorganizacji razem z nami włączyła się Gmina Dukla oraz Ośrodek Kultury w Dukli. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11-tej prelekcją pszczelarza na temat życia pszczół. Pokazał z czego składa się ul, oraz opowiedział o tym jak  pożytecznymi owadami są pszczoły. Była również degustacja miodu. Później dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym - rysowały pracowitą pszczółkę "Pszczolinkę". Komisja konkursowa składająca się z podopiecznych Klubu Seniora w Dukli -wybrała 5 najlepszych ich zdaniem prac, które zostały nagrodzone. Następnie dzieci podzieliły się na kilka drużyn i wzięły udział w grze terenowej. Drużyna, która najszybciej przeszła wszystkie punkty gry wygrała (nagrodziliśmy wszystkich uczestników). Osoby biorące udział w Wielkim Dniu Pszczół wzięły również udział w grze - przyrodnicze koło fortuny, w zwiedzaniu sali przyrodniczo - edukacyjnej w siedzibie Zespołu oraz w poczęstunku zasponsorowanym przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

  • Data aktualizacji: 2021-02-18 11:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 189 966