Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Jarmark Karpacki w Ustrzykach Dolnych.

W dniu 28 lipca 2019 r. pracownicy Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie uczestniczyli w Karpackim Jarmarku Turystycznym w Ustrzykach Dolnych. Organizatorem Jarmarku był Burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych. W trakcie trzech dni mieszkańcy Ustrzyk Dolnych oraz przyjezdni mogli poczuć klimat Karpat. Impreza miała na celu przybliżenie uczestnikom otaczającej nas kultury. Bieszczady są nieodłącznym elementem Karpat, a podczas Jarmarku rozbrzmiewała głównie muzyka folkowa z wielu krajów. Bieszczadzkie tradycje przeplatają się m.in. ze słowacką, węgierską i ukraińską kulturą, nadając imprezie niepowtarzalną moc. Dlatego i w tym roku nie zabrakło występów barwnych karpackich zespołów. Jarmarkowi towarzyszyły wystawy rękodzieła artystycznego, można było skosztować potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Nie mogło zabraknąć także stoiska przygotowanego przez pracowników Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem turystów. Zaprezentowano walory historyczno- kulturowe, przyrodnicze parków administrowanych przez Zespół. Odwiedzający stoisko zadawali wiele pytań i wyrażali swoje opinie na temat możliwości i sposobu zwiedzania parków krajobrazowych, zwłaszcza Ciśniańsko- Wetlińskiego i Doliny Sanu.

  • Data aktualizacji: 2021-05-04 12:21
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 422 109