Opracowanie dokumentacji na potrzeby planów ochrony dla pięciu Parków Krajobrazowych: Jaśliskiego, Ciśniańsko-Wetlińskiego, Doliny Sanu, Czarnorzecko-Strzyżowskiego i Pasma Brzanki.

Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel. (0-13) 43-631-87

Kompendium wiedzy

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

I edycja konkursu ekologicznego organizowanego przez serwis Clicktrans.pl pt. “Nie zostawiaj w lesie!”

I edycja konkursu ekologicznego organizowanego przez serwis Clicktrans.pl pt. “Nie zostawiaj w lesie!”

Parki narodowe i krajobrazowe to jedne z najpiękniejszych miejsc, którymi możemy się pochwalić w Polsce. Warto więc, abyśmy wspólnie dbali o to, aby były czyste i zadbane. Serwis Clicktrans od lat przyczynia się do zmniejszania zanieczyszczeń płynących do środowiska za pośrednictwem transportu - sprawy związane z ekologią są nam bardzo bliskie.

Więc jeśli i wśród Was są pasjonaci ekologii, a przy tym wędrówek na łonie natury, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

O co chodzi? Chcielibyśmy zachęcić wszystkich amatorów spacerów w pięknych okolicznościach przyrody, aby podczas następnej wycieczki wynieśli z parków narodowych i krajobrazowych coś więcej niż wspomnienia :) 

Nagrody:

I miejsce: 500 zł

II miejsce: 300 zł

III miejsce: 200 zł

Jak wziąć udział w konkursie?

  1. Wybierz się na spacer po parku narodowym lub krajobrazowym w Twojej okolicy, a przy okazji uprzątnij papierki i inne śmieci, które znajdziesz po drodze.
  2. Udokumentuj swoją wyprawę (w formie fotorelacji i krótkiego opisu) i wraz z formularzem zgłoszeniowym wyślij na adres: konkurs@clicktrans.pl
  3. Nie zapomnij w swojej relacji jasno wskazać, który park odwiedziłeś/aś!
  4. To wszystko! Wyniki ogłosimy 31 października na stronie konkursu.

Forma pracy:

  • fotorelacja (liczba zdjęć dowolna, format png/jpg/pdf; łączny rozmiar maks. 6MB) wraz z krótkim opisem (maks. 1200 znaków bez spacji, format doc/docx/pdf)

Nagrody otrzymają autorzy prac, którzy zbiorą śmieci z parku narodowego bądź krajobrazowego i prześlą najbardziej kreatywną dokumentację z wyprawy.

Najciekawsze relacje z parków narodowych i krajobrazowych z całej Polski zostaną opublikowane na naszych blogach: http://www.info.clicktrans.pl lub http://clicktrans.com/blog/ oraz na Facebooku!

Więcej informacji (w tym formularz zgłoszeniowy) znajdziesz na stronie: http://clicktrans.pl/info/konkurs-ekologiczny-parki

 

Zapraszamy!

 

  • Data aktualizacji: 2021-05-04 12:21
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 422 144