Kompendium wiedzy

Kompendium wiedzy o Parkach

Mapka

Mapka

Przyroda

Grafika przyrodyOgromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Grafika rezerwatówRozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Dzień Ziemi, Międzynarodowy Dzień Ziemi  a dokładniej Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia każdego roku. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2009 roku. Wnioskującym o ustanowienie tego dnia Świętem Ziemi była Boliwia.

Dzień Ziemi przypadający na 22 kwietnia nie był pierwszą taką inicjatywą na świecie. Pierwszym pomysłodawcą inicjatywy był John McConnell. Pierwszy Dzień Ziemi na świecie odbył się 21 marca 1970 roku.  W 1971 roku Sekretarz Generalny ONZ Sithu podpisał proklamację ustanawiającą obchodu Dnia Ziemi przez Narody Zjednoczone na równonoc wiosenną, która przypada na noc z 20 na 21 marca.

Coroczne obchody Dnia Ziemi pozwalają na podniesienie świadomości społecznej dotyczącej tego, jak ważna jest nasza planeta oraz stawiają za cel ciągłe polepszanie jej stanu. Dzięki tym działaniom możemy szerzyć wiedzę na temat zagrożeń dotykających naszą planetę.  

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem przewodnim „Ziemia na krawędzi”.

Atrakcje

Grafika atrakcje

Multimedia

 do góry