Kompendium wiedzy

Kompendium wiedzy o Parkach

Liczba odsłon: 3368177

Mapka

Mapka

Liczba odsłon: 10079968

Przyroda

Grafika przyrodyOgromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Liczba odsłon: 10079525

Rezerwaty

Grafika rezerwatówRozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Liczba odsłon: 10079608

Aktualności

Liczba odsłon: 6341365

W dniach 4-6 września br. pracownicy ZKPK w Krośnie uczestniczyli w VII Ogólnopolskim Szkoleniu Edukatorów „ED-EK”. Tegoroczone szkolenie zorganizowane zostało przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Umianowicach. W trakcie trzech dni szkolenia uczestnicy wzięli udział w szeregu warsztatów, które mogą znaleźć zastosowanie w edukacji przyrodniczo-ekologicznej. Kilkadziesiąt osób z parków krajobrazowych z całej Polski, podzielonych zostało na trzy grupy, które kolejno uczestniczyły w warsztatach o następującej tematyce:
- "Bez zapylacza bliżej końca świata- Kochajmy Pszczoły",
- "Obraz wiejski utkany pachnącym sianem",
- "Skąd się bierze olej- czyli tradycje bicia oleju na świętkorzyskiej wsi.
Nie zabrakło również warsztatów zielarskich, podczas których "parkowcy" otrzymali możliwość skomponowania własnej herbaty z naturalnych składników według specjalnej receptury.
Ponadto uczestnicy skorzystali z nie lada atrakcji, czyli z przejażdzki kolejką wąskotorową "Ciuchcia Ponidzie". Jak zwykle podczas tego typu szkoleń nie zabrakło wymiany doświadczeń z innymi pracownikami parków krajobrazowych.

Galeria
Liczba odsłon: 343

Atrakcje

Grafika atrakcje

Liczba odsłon: 10101398

Multimedia

Liczba odsłon: 10088042
 do góry