Kompendium wiedzy

Kompendium wiedzy o Parkach

Mapka

Mapka

Przyroda

Grafika przyrodyOgromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Grafika rezerwatówRozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

W dniu 7 marca 2014 r. pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie uczestniczył w pierwszym dniu konferencji organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Konferencja ta była zorganizowana w ramach projektu: Geo-Karpaty – możliwość rozwoju turystyki poznawczej w Karpatach, utworzenie polsko-ukraińskiego szlaku turystycznego.

Pierwszy dzień konferencji ograniczał się do sesji referatowej zaproszonych gości, z Polski i Ukrainy. W swoich wystąpieniach referenci przedstawili strategię, koncepcję rozwoju i działalność organizacji turystycznych w Geo-Karpatach.

Poruszone problemy rozwoju turystyki dotyczyły Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, ponieważ jedna z koncepcji geoparku „Dolina Wisłoka-Polski Teksas” przygotowana była w oparciu o materiały z terenu Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego i Jaśliskiego Parku Krajobrazowego.

Galeria

Atrakcje

Grafika atrakcje

Multimedia

 do góry