Kompendium wiedzy

Kompendium wiedzy o Parkach

Mapka

Mapka

Przyroda

Grafika przyrodyOgromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Grafika rezerwatówRozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

W dniu 21 września br. Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie zorganizował akcję sprzątania świata z podopiecznymi z Gminnego Klubu Seniora w Jaśliskach po terenie Jaśliskiego Parku Krajobrazowego. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją dotyczącą zasad segregacji odpadów oraz ekologicznego trybu życia. Następnie uczestnicy obejrzeli dwa filmy edukacyjne: „Nie pal śmieci” i „Baterie”. Akcję zakończono wyjściem terenowym i zbieraniem śmieci na trasie Jaśliska-Lipowiec.

Hasło tegorocznej akcji Sprzątanie świata 2021 brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Akcja sprzątania świata zorganizowana przez Zespół wraz z Gminnym Klubem Seniora w Jaśliskach i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jaśliskach była zgodna z plan działań Zespołu na rzecz poprawy zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Galeria

Atrakcje

Grafika atrakcje

Multimedia

 do góry